Dziewicza Góra Biega

Ideą akcji Dziewicza Góra Biega jest nie tylko rywalizacja sportowa w trakcie organizowanych imprez sportowych, ale przede wszystkim stworzenie miejsca gdzie biegacze, rowerzyści, wszyscy miłośnicy aktywności fizycznej będą mogli spotykać się podczas treningów biegowych, aktywnych pikników, oraz wielu wydarzeń o charakterze sportowym i rekreacyjnym.
Lokalizacja akcji na Dziewiczej Górze jest nieprzypadkowa. Park Krajobrazowy Puszcza Zielonka to jeden z najcenniejszych obszarów przyrodniczych w Wielkopolsce, a zarazem największy kompleks leśny w okolicach aglomeracji poznańskiej (zaledwie 10 km od miasta Poznania). Wzniesienie Dziewicza Góra wraz z punktem widokowym jest celem wycieczek turystów z Wielkopolski i całego kraju – zarówno w celach turystycznych jak i czysto sportowych.
Bliski kontakt z naturą, świeże powietrze, atrakcyjna baza wypadowa pod Dziewiczą Górą, powodują że można tutaj spotkać osoby uprawiające biegi, biegi na orientację, jazdę rowerową, nordic walking, rajdy przygodowe.
W okresie jesienno-zimowy organizujemy Grand Prix Dziewiczej Góry w Biegach Górskich. Zawodnicy ścigają się na dystansie 5 i 10 km, a przed biegiem głównym odbywają się biegi dziecięce na dystansach 200m, 500m, 1000m oraz 1500m.
Wszystkie informacje dostępne są pod adresem www.dziewiczagorabiega.pl oraz na facebookowym profilu www.facebook.com/dziewiczagorabiega.